Robotické sekačky

Automatické robotické sekačky jsou revolucí v sekání zahrad

Automatická sekačka je určena k pravidelné údržbě trávníku. Na rozdíl od klasické sekačky, užívané k sekání vyšší trávy, zabraňuje způsob sekání robotické sekačky trávě v jejím přerůstání. Při nepřetržitém sekání se vytváří dokonalý hustý a zdravý trávník, protože krátké a drobné ústřižky trávy se na povrchu velmi rychle rozkládají a mění se v přírodní kompost, který vrací živiny zpět do půdy.

Provoz robotické sekačky je naprosto bezhlučný a protože je poháněna nabíjecími bateriemi, tak neznečišťuje ovzduší. Sekačka může pracovat celých 24 hodin denně, tzn. i v noci. Pokud to však není nutné, lze předem naprogramovat dobu provozu. Sekačka je robot řízený zabudovaným počítačem a pracuje bez účasti člověka. Myslí úplně na všechno: dokáže najít místa, která je potřeba posekat, má neustále pod kontrolou stav baterií a v případě potřeby si baterie sama dojede dobít.

Jediné, co musíte udělat, je umístit na zahradu nabíjecí stanici s připojením do sítě 230V, dále ohraničující slaboproudou smyčku, která sekačce vymezí plochu k sekání a uvnitř vymezené plochy umístit naváděcí vodič do nabíjecí stanice (doba nabíjení je cca 45 minut). Vodiče je možné uložit i pod povrch trávníku až do hloubky 20 cm. Obě smyčky jsou napojeny na nabíjecí stanici. Baterie při plném nabití zaručují 40 až 60 minut provozu sekačky podle stavu trávy. Jejich životnost je minimálně 2 roky a výměna je velmi jednoduchá.

Údržba robotické sekačky není prakticky žádná - sestává se z jejího čištění a kontroly, případně ostření žacího ústrojí. Automatická sekačka dokáže udržovat i rozsáhlé plochy trávníku v dokonalém sestřihu po celé léto. Je to zkrátka dokonalý výrobek, který bude pečovat o Váš trávník - ekologicky, systematicky, kvalitně a úsporně.

Robotické sekačky Husqvarna Automower

Švédská společnost Husqvarna již od svého vzniku v roce 1689 vytváří průlomovou techniku. Vývojem robotických sekaček se zabývá více než 20 let.Výsledkem jsou špičková technická řešení, díky kterým si robotická sekačka dokáze sama poradit s překážkami a problémy, které mohou nastat při sekání, a zároveň pracovat tak, aby dosáhla těch nejlepších výsledků.

Robotická sekačka Automower je výsledkem dlouholetého a systematického úsilí společnosti HUSQVARNA vyrábět zahradní stroje, které šetří životní prostředí i Váš čas. Poseká trávu i na příkrém svahu 45%. Trávník seká rovnoměrně a nezanechává na něm stopy, sekačka pracuje dokonce i v dešti. Aplikace Můj Automower® App umožňuje naprogramovat a nastavit sekačku Husqvarna Automower® tak, aby pracovala, i když nejste doma a zajišťuje Vaši vzájemnou komunikaci.

Automower je velmi tichý a nikoho neruší, může pracovat kdykoliv a seká tak dlouho, dokud je potřeba. Je vybavena funkcí sečení do spirály, díky které je schopna rozeznat malé plochy, kde je tráva vyšší než v okolí a seká pak tuto plochu v úzkých spirálách dokola, dokud není tráva stejně vysoká. Automower používá nože ostré jako břitva, které sekají každé stéblo trávy zvlášť. Výsledkem sekání je svěží a zelený trávník, jakého s konvenční sekačkou nedosáhnete. Navíc nepřetržité sekání malých ústřižků trávy působí na trávník jako hnojivo, takže trávník je zdravější a zelenější.

Husqvarna

! Prohlédněte si jednotlivé modely Husqvarna v našem e-shopu !

Ohledně dalších informací, koupě, instalace či servisu nás prosím kontaktujte!

Robotické sekačky GARDENA

Společnost GARDENA se sídlem v německém Ulmu je v oboru péče o zahradu upřednostňovanou značkou milionů majitelů domů a zahrad po celém světě. Od roku 2007 je navíc členem skupiny Husqvarna Group.

Se sekačkami GARDENA si díky sekání bez námahy užijete volného času. Robotická sekačka GARDENA seká trávník úplně sama a nabíjí se podle potřeby v dobíjecí stanici. Není potřeba odstraňovat posekanou trávu, jemné odřezky trávy zůstávají na trávníku jako přírodní hnojivo. Kontinuální, ale přesto jemné řezání všech druhů trávy dává trávníku svěží, zelený vzhled. Sekačky GARDENA jsou velmi tiché, bez emisí a energeticky úsporné. Jsou vybaveny ochranou proti krádeži, alarm, zámek a PIN-kód jsou spolehlivou ochranou proti krádeži. Sekačky pracují za deště i za horkého letního počasí. Byly vyvinuty tak, aby sloužily po celý den a to bez dozoru.

Automatické sekačky GARDENA jsou vhodné jak pro jednoduché, tak i pro velmi členité zahrady. Dokáží sekat travnaté plochy o rozloze 1600 m2 i plochy se sklonem až 35 %, stejně jako zahrady se dvěma travnatými plochami (např. před a za domem).


Robotické sekačky Ambroggio

Robotické sekačky Ambrogio jsou výsledkem spojení moderní technologie, výkonu, efektivity a mimořádného designu. Jejich výrobcem je italská společnost Zucchetti Centro Sistemi S.p.A.

Tyto automatické sekačky se vyznačují jednoduchou instalací, obsluhou a údržbou. Přítomnost sekačky téměř neregistrujete, protože si na Vaší zahradě vystačí zcela sama. Poradí si i v nesnázích, za deště např. zajede do nabíjecí stanice. Baterie si dojede dobít v momentě, kdy je to třeba.

Ambrogio je velmi tichá sekačka a neruší hlukem, proto může pracovat i v noci nebo v době, kdy odpočíváte. Disponuje vysokým výkonem, některé modely zvládnou až 50% svahy. Ambrogio si tudíž poradí se zahradou jakéhokoliv profilu i velikosti. Bezpečnost je u Ambrogio na prvním místě. Při chycení či zdvižení robota se automaticky zastaví žací nůž.Prodej komponentů závlah, zahradní nářadí Fiskars

Provozovatelem webu je společnost Tomáš Lelek - AZ Zahrada, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše