Jak funguje závlaha?

Zavlažovací systém

Automatický závlahový systém je uložen pod zemí a při závlaze se pouze vysouvají postřikovače z podzemních pouzder. Celý systém je prakticky neviditelný a nepřekáží žádnému provozu na trávníku. Závlaha probíha většinou v noci a řídí ji ovládací jednotka.

Jakmile ovládací jednotka spustí závlahu, dá signál elektroventilům uloženým ve ventilové šachtě v záhonu a spustí čerpadlo. Elektroventil pustí vodu do příslušné sekce. Tlakem vody se vysunou postřikovače a začne závlahový cyklus dlouhý podle podmínek od 2 do 30 minut. Po skončení této sekce se spustí další až do konce celé závlahy. Po skončení závlahy proběhne cyklus všech sekcí podle nastavení jednotky a postřikovače se zasunou zpět.

Na ovládací jednotce je možné nastavit mnoho různých položek pro délku a dobu spouštění. K jednotce je připojeno čidlo srážek, které odstaví závlahu do doby, než bude nutno zase zalévat. Vodu dodává čerpadlo nebo vodovodní řád, velmi vhodným zdrojem vody je plastová nádrž na dešťovou vodu.

Životnost automatické závlahy závisí především na správném návrhu a instalaci zkušenou firmou. Dalším důležitým faktorem je pravidelný servis na jaře a podzim, kdy probíhá zajistit zazimování závlahy. Životnost závlahy pak může být v řádu desítek let. Naše společnost realizovala více než 600 projektů závlah a většině svých klientů zajišťuje i pravidelný servis. Cenovou nabídku a návrh závlahy Vám navíc vypracujeme ZDARMA.

Přečtěte si více zajímavých informací o: hospodaření s vodou na zahradě, hospodaření s vodou na fotbalovém hřišti
a hospodaření s vodou na golfovém hřišti.

Kapková závlaha

Dalším druhem automatického zavlažovacícho systému je kapková závlaha. Ta má různe varianty. Kapkovací potrubí, jenž se využívá pro závlahu výsadeb, stromů a živých plotů. Toto potrubí je skryto pod kůrou nebo kamenivem. Další možností je podzemní kapkovací potrubí, které ja zakopané v zemi a svým způsobem se podobá podlahovému topení. Podzemní kapkovací potrubí slouží pro závlahu malých ploch trávníku, pruhů trávy na veřejných prostranstvích nebo na místech, kde nelze použít výsuvné postřikovače.

Novým klientům zajišťujeme maximální servis, počínaje bezplatnou dokumentací s cenovou nabídkou, projektem, přes instalaci na klíč a konče předáním zakázky s dokumentací skutečného stavu v digitální podobě.Prodej komponentů závlah, zahradní nářadí Fiskars

Provozovatelem webu je společnost Tomáš Lelek - AZ Zahrada, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše