Jak probíhá realizace závlahy a zavlažovacího systému

Prvně je třeba sloupnout trávník, pokud byl již založen

Instalace se skládá z ploupání trávníku, zemních prací, samotné instalace závlahy, elektra a čerpadla až po úpravu terénu a celé zavlažované plochy.

Nejprve naší mechanizací sloupneme travní drn, uložíme mimo výkop a půdní frézou vykopeme drážky pro potrubí. Po instalaci povrch zasypeme zahrnovákem nebo ručně a zhutníme ho vibračním pěchem. Nakonec položíme trávník, na kterém není vidět téměř žádný zásah do plochy. Strojový park naší firmy je jeden z nejlépe vybavených v ČR.

Potrubí je uloženo 20-30 cm hluboko, na veřejných plochách 40-50cm. Kde je potřeba hlubší uložení, dovedeme frézovat až do hloubky 125 cm. Šířka drážky je cca 16 cm. Zemní práce probíhají většinou po část prvního dne instalace, např. fotbalové hřiště vykopeme za 4-6 hod. Do vyhloubených drážek se uloží potrubí a kabely.

Potrubí je spojováno mechanickými tvarovkami, u velkých systémů používáme svařování elektrotvarovek speciálním svářecím zařízením. Postřikovače jsou usazeny zároveň s terénem a po dvou letech, když zarostou trávníkem, jsou prakticky neviditelné. Postřikovače jsou připojeny pružným potrubím, aby se s nimi dalo časem hýbat tak, jak se bude měnit zahrada. Po instalaci se výkopy zasypou a zhutní, aby se dále nepropadaly. Trávník se uloží zpět trávník, upraví se zavlažovaná plocha a spustí se závlaha. Tyto práce trvají podle velikosti systému od 3 do 7 dnů.


Prodej komponentů závlah, zahradní nářadí Fiskars

Provozovatelem webu je společnost Tomáš Lelek - AZ Zahrada, která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýzy návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy.

Více o cookies
Upravit nastavení
Přijmout vše